Kontrole zewnętrzne

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy - październik 2014 roku

Na podstawie art. 24 ust. 1, w zw. z art. 31 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy, upoważniony inspektor pracy przeprowadził kontrolę w Straży Miejskiej w Bolesławcu. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniu 14 października 2014 roku a jej zakres obejmował następujące zagadnienia:

1/ sprawdzenie realizacji uprzednich decyzji i wystąpień organów Państwowej Inspekcji Pracy oraz wniosków, zaleceń i decyzji organów kontroli i nadzoru nad warunkami pracy, 

2/ sprawdzenie przestrzegania przez pracodawcę przepisów i zasad dotyczących oceny ryzyka zawodowego,

3/ podejmowanie środków profilaktycznych zmniejszających ryzyko w aspekcie wypadków przy pracy, które miały miejsce w zakładzie pracy,

4/ sprawdzenie terminowości profilaktycznych badań lekarskich oraz szkoleń z zakresu bhp,

5/ sprawdzenie poprawności informacji składanej do ZUS przez pracodawców, zawierającej dane do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe (formularz ZUS IWA).

Protokół z czynności kontrolnych znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.

 

Kontrola Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego - kwiecień 2012 roku

Na podstawie upoważnień Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bolesławcu, zespół kontrolny przeprowadził kontrolę sanitarną interwencyjną w Straży Miejskiej w Bolesławcu. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniu 20 kwietnia 2012 roku a jej zakres obejmował następujące zagadnienia:

1/ sprawdzenie wyposażenia szatni pracowniczych (szafki bhp),

2/ sprawdzenie stanu sanitarnego pomieszczeń,

3/ sprawdzenie stanu sanitarnego pojazdu służbowego (samochód),

4/ kontrola dokumentacji dotyczącej oceny ryzyka zawodowego,

5/ sprawdzenie wyposażenia pracowników w środki ochrony indywidualnej.

Protokół z czynności kontrolnych znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.

 

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy - marzec 2012 roku

Na podstawie art. 24 ust. 1, w zw. z art. 31 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy, upoważniony inspektor pracy przeprowadził kontrolę w Straży Miejskiej w Bolesławcu. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniach 16, 22, 23 i 27 marca 2012 roku a jej zakres obejmował następujace zagadnienia:

1/ sprawdzenie realizacji uprzednich decyzji i wystapień organów Państwowej Inspekcji Pracy oraz wniosków, zaleceń i decyzji organów kontroli i nadzoru nad warunkami pracy, 

2/ kontrola dokumentacji, na podstawie której działa podmiot,

3/ kontrola dokumentacji dotyczącej prawnej ochrony pracy:

a/ regulaminy wewnętrzne (Regulamin Pracy),

b/ nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy (akta osobowe),

c/ czas pracy (karty ewidencji czasu pracy),

d/ wynagrodzenie (listy płac).

Protokół z czynności kontrolnych znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.

 

Kontrola Wojewody Dolnośląskiego - 20 stycznia 2011 roku

Na podstawie upoważnienia Wojewody Dolnośląskiego powołana komisja, składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, przeprowadziła kontrolę okresową w Straży Miejskiej w Bolesławcu. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniu 20 stycznia 2011 roku a jej zakres obejmował nastepujace zagadnienia:

1/ wykonywanie przez strażników czynności w związku z nadanymi uprawnieniami, określonymi w art. 12 usatwy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych, ich zgodności z obowiązujacymi przepisami prawa oraz dokumentowania w zakresie: 

a/ udzielania pouczeń, zwracania uwagi, ostrzegania lub stosowania innych środków oddziaływania wychowawczego,

b/ legitymowania osób w uzasadnionych przypadkach w celu ustalenia ich tożsamości,

c/ ujęcia osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrdnie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także mienia i niezwłocznego doprowadzania do najblizszej jednostki policji,

d/ dokonywania kontroli osobistej, przeglądania zawrtości podręcznych bagaży osób w uzasadninych prawem przypadkach,

e/ nakładania grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia w trybie określonym w przepisach prawa,

f/ dokonywania czynności wyjaśniających, kierowania wniosków o ukaranie do sądu, oskarżania przed sądem i wnoszenia wniosków odwoławczych - w trybie i zakresie określonym w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia,

g/ usuwania pojazdów i ich unieruchamiania przez blokowanie kół w przypadkach, zakresie i trybie określonym w przepisach o ruchu drogowym,

h/ wydawania poleceń,

i/ żądania niezbędnej pomocy od instytucji państwowych i samorządowych,

j/ zwracania się, w nagłych przypadkach, o pomoc do jednostek gospodarczych, prowadzących działalność w zakresie użytecznośći publicznej oraz organizacji społecznych, jak również do każdej osoby o udzielenie pomocy doraźnej na zasadach określonych w ustawie o Policji,

k/ dokumenty upoważniające strażników do wykonywania w/w czynności (upoważnienia, poświadczenia bezpieczeństwa).

2/ prowadzenie ewidencji przez straż zgodnie z zapisem art. 9a ust. 1 pkt 1,2,3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych, w tym:

a/ ewidencja etatów,

b/ ewidencja wyposażenia w środki przymusu bepośredniego, czy środki techniczne służące do obserwowania i rejestrowaia obrazu zdarzeń w miejscach publicznych.

3/ realizacja wniosków pokontrolnych wynikających z przeprowadzonych kontroli w przedmiotowym zakresie.

Analiza kontrolna objeto okres od 01 stycznia 2010 roku do 19 stycznia 2011 roku. Protokół z czynności kontrolnych znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.

 

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy - czerwiec 2010 rok

W dniu 16 czerwca 2010 roku inspektor pracy Państwowej Inspekcji Pracy, działając na podstawie art. 24 ust. 1 w związku z art. 31 ustawy  z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy, przeprowadził kontrolę w Straży Miejskiej w Bolesławcu.

Zakres kontroli obejmował przestrzeganie przez pracodawcę przepisów bhp ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania bezpieczeństwem, w tym poddano kontroli następujące obszary:

1/ prawidłowość prowadzenia dokumentacji powypadkowej pracowników,

2/ prawidłowość prowadzenia dokumentacji dotycząccej oceny ryzyka zawodowego,

3/ spójność wyników postępowania powypadkowego i oceny ryzyka zawodowego,

4/ posiadanie przez pracowników ważnych orzeczeń lekarskich stwierdzających brak przeciwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku pracy oraz aktualnych szkoleń bhp.

Analizie kontrolnej w zakresie, o którym mowa powyżej poddano lata kalendarzowe 2008, 2009. Protokół z przeprowadzonej kontroli znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy, przeprowadził kontrolę w Straży Miejskiej w Bolesławcu.

 

Kontrola Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - 09 września 2009 roku

Na podstawie zatwierdzonego przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu planu sprawdzenia sposobu realizacji zadań i obowiązków prawnych wykonywanych przez Straż Miejską w Bolesławcu powołana komisja przeprowadziła kontrolę. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniu 09 września 2009 roku a jej zakres obejmował nastepujace zagadnienia:

1/ stosowanie przepisów dotyczących przydziału, przechowywania i ewidencjonowania broni i amunicji oraz środków przymusu bezpośredniego,

2/ wykonywanie przez strażników, określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych (miejskich) czynności pod względem ich zgodności z przepisami prawa, w tym:

a/ stosowanie polityki represyjnej w stosunku do sprawców wykroczeń w drodze:

- postępowania w sprawach o wykroczenia podlegającemu orzecznictwu sądów,

- postępowań mandatowych,

- pouczeń;

b/ sposób realizacji przez strażników uprawnień nadanych im w/w ustawą, w tym:

- diagnoza stanu prktycznej realizacji tych czynności,

- zasadność skarg na postępowanie strazników w związku z podejmowanymi przez nich czynnościami słuzbowymi;

c/ współpraca z jednostkami Policji, w tym:

- częstotliwość i sposób wymiany informacji o zagrożeniach występujących na określonym terenie w zakresie bezpieczeństwa ludzi i mienia, spokoju i porządku publicznego,

- przyjęty system utrzymania stałej łączności uwzględniający lokalne potrzeby i możliwości oraz zapewniający utrzymanie stałej łączności między jednostkami Policji i straży,

- koordynacja rozmieszczenia służb policyjnych i straży z uwzględnieniem zagrożeń występujących na danym terenie,

- orgnizacja i pełnienie wspólnych służb patrolowo-obchodowych lub działań porządkowych, także w miejscach i czasie imprez masowych,

- formy współdziałania przy zabezpieczaniu miejsc popełnienia przestępstwa i wykroczenia oraz innych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem publicznym,

- organizowaie wspólnych szkoleń oraz ćwiczeń policjantów i strazników.

3/ prowadzenie przez straż ewidencji etatów, wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego oraz wyników działań straży zgodnie z Rozporządzeniem MSWIA z dnia 22 marca 2004 r. w sprawie zakresu i sposobu prowadzenia przez straże gminne (miejskie) ewidencji etatów, wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego oraz wyników działań straży a także rodzaj prowadzonej przez straż dokumentacji.

3/ udział reprezentującego straż miejską - oskarżyciela publicznego w rozprawach przed sądem.

Analiza kontrolna objeto okres od 01 stycznia 2009 roku do 31 sierpnia 2009 roku. Protokół z czynności kontrolnych znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.


Kontrola Zakłądu Ubezpieczeń Społecznych - czerwiec 2009 rok

W okresie od 17 do 24 czerwca 2009 roku inspektor kontroli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, działając na podstawie upoważnienia nr 190000-0954-1342/2009 z dnia 29 kwietnia 2009 roku, wystawionego z upważnienia Głównego Inspektora Kontroli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przeprowadził kontrolę w Straży Miejskiej w Bolesławcu.

Zakres kontroli obejmował:

1/ prawidłowość i rzetelność obliczania, potrącania i opłacania składek oraz innych składek i wpłat, do których pobierania zobowiązany jest zakład oraz zgłaszanie do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrwotnego,

2/ ustalanie uprawnień do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych i wychowawczych oraz śwadczeń rodzinnych, wypłacanie świadczeń i zasiłków oraz dokonywanie rozliczeń z tego tytułu,

3/ prawidłowość i terminowość opracowywania wniosków o świadczenia emerytalne i rentowe,

4/ prawidłowość wystawiania zaświadczeń lub zgłaszania danych dla celów ubezpieczeń społecznych.

Analizie kontrolnej w zakresie, o którym mowa w punkcie 1 poddano lata kalendarzowe 2006, 2007, 2008. Protokół z przeprowadzonej kontroli znajduje się w siedzibie Straży Mieksiej w Bolesławcu.

Kontrola Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy - 18 września 2007 roku

Na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 roku o służbie zastępczej (Dz. U. Nr 223, poz. 2217, ze zm.) w związku z art. 268 a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego, pracownicy zespołu ds. służby zastępczej Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia we Wrocławiu przeprowadzili kontrolę w zakresie przebiegu służby zastępczej odbywanej przez poborowych. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniu 18 września 2007 roku. Kontrola obejmowała m.in. sprawdzenie czy podmiot posiada aktualne zezwolenie na zatrudnianie poborowych służby zastępczej oraz sprawdzenie prawidłowości prowadzenia dokumentacji poborowego. Protokół z powyższej kontroli znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.

Kontrola Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - 06 września 2006 roku

Na podstawie zatwierdzonego przez I-go Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu planu sprawdzenia prawidłowości realizacji przez strażników miejskich Straży Miejskiej w Bolesławcu postępowania wnioskowego w sprawach o wykroczenia i Decyzji nr 24/2006 Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu z dnia 01.09.2006 roku powołana komisja przeprowadziła kontrolę. Kontrola miała miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu w dniu 06 września 2006 roku a jej zakres obejmował nastepujace zagadnienia:

1/ dokumentacja prowadzona w postępowaniu wnioskowym, w tym rejestr spraw o wykroczenia,

2/ prawidłowość prowadzenia czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia,

3/ udział reprezentującego straż miejską - oskarżyciela publicznego w rozprawach przed sądem.

Protokół z czynności kontrolnych znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu.

Kontrola Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty- 18 października 2005 roku

W dniu 18 października 2005 roku pracownicy Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na podstawie art. 199 oraz 200 ust. 1, 2, 7, 8 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne (Dz. U. 2004, Nr 171, poz. 1800, ze zm.) przeprowadzili kontrolę sieci i urządzeń radiotelefonicznych w siedzibie Straży Miejskiej w Bolesławcu, której celem było stwierdzenie stanu faktycznego warunków eksploatacji sieci RRL pod kątem zgodności z PR.

Wytworzył:
Udostępnił:
Walski Franciszek
(2007-04-26 11:24:38)
Ostatnio zmodyfikował:
Dec Elżbieta
(2014-10-20 13:09:26)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki